کد خبر: 3963

تاریخ انتشار: 2018/01/20 - 16:06

کمیته امداد به‌ تنهایی نمی‌تواند با فقر مبارزه کند

خبرگزاری آشکار ؛ مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی گفت:کمیته امداد به‌تنهایی نمی‌تواند با فقر مبارزه کند ما نیازمند کمک‌های مردمی هستیم.

به گزارش خبرگزاری آشکار از تبریز؛محمد کلامی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی  اظهار کرد: کمیته نمی تواند به تنهای بافقرمبارزه کندچراکه اگر مردم درکنار ما نبوده و به این نهاد کمک نکنند اهداف ما در جهت اشتغال‌زایی و زدودن غبار فقر در جامعه به نتیجه نخواهد رسید.

وی گفت:ما در تلاش هستیم تا آمار مددجویان را کاهش دهیم تا مددجویان خودکفا شده و دیگر نیازی به کمک‌های کمیته امداد نداشته باشند.

وی بابیان اینکه شهرستان میانه باید نیازهای خود را جهت اشتغال‌زایی و سرمایه‌گذاری شناسایی کند، افزود: اگر شهرستان نتواند نیازهای خود را شناسایی کند و مسئولین نیز کمیته امداد را در جهت کاهش آمار فقر در جامعه یاری نکنند مددجویان ما نه تنها خودکفا نمی‌شود بلکه بابت تسهیلاتی که دریافت کرده اند شدیدا بدهکار می‌شوند.

وی با تأکید بر اینکه کمیته امداد امام خمینی(ره) استان 5هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است، تصریح کرد: در این وضعیت اقتصادی کشور توانسته‌ایم این مقدار فرصت شغلی ایجاد کنیم و امروز اگر مدیران شهرستان میانه کمیته امداد را یاری کنند در این شهرستان نیز اشتغالزایی فراوانی صورت می‌گیرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در شهرستان میانه 5هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد هستند، ابراز کرد: احسان و کمک به فقرا در ادبیات دینی ما جایگاه والایی دارد، انتظار می‌رود مردم فهیم شهرستان میانه طبق سنوات گذشته در اینده نیز کمیته امداد را از کمک‌های مادی و معنوی خود بی نصیب نکنند و امید است روزی برسد که هیچ مددجویی نداشته باشیم و فقر در جامعه از بین برود.

کلامی در پایان تاکید کرد: مشکلات اقتصادی و فرهنگی در کشور خروجی سیاست های غلط برخی افراد معلوم‌الحال است و این مشکلات گریبان کمیته امداد را می‌گیرد لذا سال نو نزدیک بوده و این نهاد انقلابی در تلاش است نیازهای شب عید مددجویان را تأمین کند و این امر تنها با بودجه دولتی ممکن نمی‌شود و باید مردم نیز در این راستا ما را یاری کنند.

ارسال دیدگاه