کد خبر: 207

تاریخ انتشار: 2015/10/28 - 13:48

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:

کرونا و آنفلوانزای حاد در اردبیل مشاهده نشده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: هیچگونه علایمی از بیماری‌ کرونا در بین حجاج و آنفلوانزای حاد در استان اردبیل مشاهده نشده است. فرهاد پورفرضی امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری آشکار در اردبیل اظهار کرد: تاکنون هیچ گونه نمونه مثبتی از علایم بیماری آنفلوانزای حاد که در برخی از استان‌های همجوار نمونه‌هایی از آن مشاهده […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: هیچگونه علایمی از بیماری‌ کرونا در بین حجاج و آنفلوانزای حاد در استان اردبیل مشاهده نشده است.

فرهاد پورفرضی امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری آشکار در اردبیل اظهار کرد: تاکنون هیچ گونه نمونه مثبتی از علایم بیماری آنفلوانزای حاد که در برخی از استان‌های همجوار نمونه‌هایی از آن مشاهده شده در این استان دیده نشده است.

وی از آمادگی مراکز بیمارستانی استان برای بستری احتمالی بیماران دچار آنفلوانزای حاد خبر داد و گفت: در این زمینه آنچه که مهم به نظر می‌رسد آمادگی کامل برای مقابله و پیشگیری در این بیماری است که ما حتی اتاق‌های ایزوله با فشار منفی را در برخی از مناطق آماده کردیم تا بیماری‌های آنفلوانزای حاد مقابله کرده و زمینه مداوای سریع بیماران را فراهم آوریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در مورد بیماری کرونا نیز افزود: با گذشت 14 روز از حضور حجاج در استان اردبیل تاکنون هیچ گونه موارد مثبتی را از این بیماری مشاهده نکردیم و حتی چند نفری که بستری بودند جواب آزمایشات آنها منفی شده است.

پورفرضی تصریح کرد: تلاش بر این است تا با مراقبت‌های بیشتر و توان مراکز درمانی و بیمارستانی در صورت مشاهده علایمی از این بیماری با آنها به سرعت  و با راهکارهای منطقی مقابله شود.

این مسئول یادآور شد: با توجه به تغییر فصل و امکان بروز عفونت‌های ویروسی در افراد سالخورده و کودکان باید توصیه‌هایی به خانواده‌ها کرد تا مراقبت‌های بیشتری را انجام دهند و در مصرف مواد غذایی سالم‌تر به ویژه سبزی و میوه‌ها تلاش کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بیان کرد: با تمهیداتی که در فرودگاه اردبیل اندیشیده بودیم ما تمامی حجاج ورودی به استان را در مبادی ورودی تحت کنترل قرار داده و هیچ گونه علایمی از ویروس مرس و کرونا مشاهده نشده است.

به گزارش خبرگزاری آشکار از اردبیل، در روزهای اخیر در استان همسایه اردبیل آذربایجان شرقی علایمی از بیماری آنفولانزای حاد مشاهده شده و حتی چندین نفر از افراد پیر و سالخورده استان آذربایجان شرقی را به کام مرگ برده است.

 

ارسال دیدگاه