کد خبر: 2463

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۱۳:۲۷

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

قیام ۱۹ دی سندی بر افتخارآفرینی روحانیت انقلابی است

خبرگزاری آشکار ؛ عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: قیام ۱۹ دی سال ۵۶ سندی بر افتخارآفرینی روحانیت انقلابی است و روحانیت در مسیر پیروزی نهضت حضرت امام(ره) نقش کلیدی ایفا کرد.

به گزارش خبرگزاری آشکار  از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله محسن فقیهی ضمن گرامیداشت سالروز قیام مردمی ۱۹ دی قم اظهار کرد: حدود چهار دهه از این قیام تاریخ‌ساز می‌گذرد اما هنوز هم مردم ولایتمدار و انقلابی ما این روز بزرگ را گرامی داشته و به ارواح طیبه شهدای مظلوم این قیام درود و رحمت می‌فرستند.

وی افزود: این قیام که در راستای حمایت از مرجعیت دینی شکل گرفت، نقش موثری در پیروزی انقلاب اسلامی داشت تا آن جا که به صورت سلسله‌وار بعد از این قیام و در چهلم شهدای قم شاهد قیام‌های مردمی در شهرهایی چون تبریز، یزد و دیگر نقاط بودیم.

این استاد حوزه به نقش بسیار مهم آیت‌الله نوری همدانی در شکل‌گیری قیام ۱۹ دی اشاره کرد و گفت: این قیام مردمی سند افتخار روحانیت انقلابی بود و نشان داد که قاطبه روحانیت برخلاف خواست سلطنت پهلوی، همراه با امام خمینی (ره) و نهضت است و همین همراهی نیز به لطف الهی موجب پیروزی انقلاب اسلامی شد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان کرد: امروز هم طلاب و روحانیون به کوری چشم دشمنان، همراه و همگام با ولایت فقیه و انقلاب اسلامی هستند و حفظ نظام اسلامی را به تعبیر حضرت امام(ره) از اوجب واجبات می‌دانند و به لطف الهی در این مسیر ثابت قدم هستند و کماکان نقش حمایتگر و روشنگرانه خویش را به خوبی ایفا می‌کنند.

 

ارسال دیدگاه