کد خبر: 2458

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۱۳:۲۱

حساسیت ویژه استاندار اردبیل به مشکلات منطقه مغان

خبرگزاری آشکار ؛ فرماندار شهرستان پارس‌آباد گفت: استاندار اردبیل با توجه خاص به مسائل و مشکلات استان به مشکلات منطقه به ویژه پارس‌آباد مغان حساسیت ویژه‌ای دارند.

اکبر صمدی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری آشکار در اردبیل با اشاره به دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار کرد: برخی هجمه‌ها و موضع‌گیری‌ها علیه دولت در قالب انتقاد از روند اجرایی بعضی از طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی و اقتصادی در حالی مطرح می‌شود که همه این پروژه‌ها از ۱۰ سال گذشته تاکنون با کمترین تخصیص اعتبار و پایین‌ترین میزان پیشرفت فیزیکی به حال خود رها شده بودند.

 وی بیان کرد: این پروژه‌ها در حال حاضر با شدت و حدت بیشتر و سرعت تمام در حال اجرا بوده و در بعضی موارد خصوصا جبران سریع خسارات سیل و تگرگ خرداد ماه سال جاری علیرغم پیگیری‌های جدی استاندار اردبیل، امام جمعه شهرستان و استان و نماینده مجلس بایستی اقدامات عملی سریعا انجام شود تا اختصاص تسهیلات لازم  به کشاورزان خسارت دیده استان‌های دیگر را دستاویز قرار داده  و آن را به ناکارآمدی مسؤولان استان و شهرستان و یا بی‌توجهی آنها به منطقه نسبت ندهند.

فرماندار شهرستان پارس‌آباد یادآور شد: در حالی که مسؤولان استان جبران خسارت کشاورزان منطقه را جزو رئوس برنامه‌ای خود قرار داده‌اند و پیگیر این امر هستند و در آینده نزدیک این مشکل نیز حل خواهد شد.

صمدی با اشاره به امضای تفاهمنامه خط آهن جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان را از طریق استان اردبیل را یادآور شد و ادامه دادور: این موضوع جزو مصوبات کمسیون مشترک دو کشور در سفرهای اخیر استاندار اردبیل لحاظ شده و محل آن نیز در کوتاه‌ترین زمان پس از بررسی واریانت‌های مختلف و هماهنگی و توافق  کشور همسایه  مشخص خواهد شد و مطمئنا در رشد و توسعه همه‌جانبه شهرستان پارس‌آباد مغان و افزایش درآمد اهالی شهرستان و استان تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.

وی با اشاره به آماده‌سازی و پیشرفت خوب فرودگاه و  بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی شهرستان پارس‌آباد گفت: پیشرفت فیزیکی ساختمان بیمارستان بالای ۹۰ درصد و در شرف اتمام است و به حول قوه الهی و همت مسؤولان استانی و شهرستانی تا پایان سال جاری ساختمان آن به اتمام خواهد رسید.

فرماندار شهرستان پارس‌آباد در مورد تامین تجهیزات بیمارستان شهرستان پارس‌آباد عنوان کرد: بخش بزرگی از تجهیزات بیمارستان آماده و در تحویل مسؤولان شهرستان  است  و به محض تحویل ساختمان تجهیز آن نیز انجام خواهد شد.

صمدی از افتتاح و آبگیری زودهنگام دریاچه شهرک غفاری پس از چندین سال خبر داد و افزود: با توجه به پیشرفت فیزیکی کار این دریاچه قبل از دهه فجر امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

ارسال دیدگاه