کد خبر: 3950

تاریخ انتشار: 2018/01/16 - 11:52

برگزاری کنگره نظامی گنجوی در تبریز

خبرگزاری آشکار ، مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از برگزاری کنگره نظامی گنجوی در اسفندماه سال جاری در تبریز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آشکار از تبریز؛جعفر پاشایی مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با خبرنگاران از برگزاری کنگره نظامی گنجوی در اسفندماه سال جاری در تبریز خبر داد و گفت: هدف از برگزاری این کنگره پاسداشت بزرگان فرهنگی و علمی است البته که باید تمامی توان خودمان را به‌کارگیریم تا این کنگره به صورت باشکوه‌تر برگزار شود.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی بابیان اینکه بانوان در جامعه نقش غیرقابل انکاری دارند و بهره‌گیری از ظرفیت و توانایی بانوان در امور آموزش و پرورش قطعاً بی تاثیر نخواهد بود، افزود: ضمن این که باید از مشارکت‌های بانوان در پیشبرد اهداف آموزش و پرورش استفاده کرد بلکه نباید از رفع مشکلات بانوان فرهنگی نیز غافل شویم.

پاشایی اضافه کرد: مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌ها و استان این را در نظر داشته باشند که برای ارتقای کیفیت آموزشی و پرورشی در مدارس باید به صورت مستمر بر مدارس دولتی و غیردولتی نظارت داشته باشند.

وی بر لزوم توجه به برگزاری برنامه‌های ورزشی، فرهنگی و هنری در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی در مدارس آذربایجان شرقی تاکید کرد و گفت: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی هر یک از ما وظیفه‌ای داریم و به نظر بنده برگزاری برنامه‌های فرهنگی، هنری و گسترش دارالقرآن‌ها و جذب دانش آموزان به این سمت می تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در پایان از جذب بیش از 12 هزار نفر از دانش آموزان در دارالقرآن‌های استان خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر 44 دارالقرآن در آذربایجان شرقی داریم و در راستای مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمنان این طور به نظر می‌رسد که سوق دادن دانش آموزان به فعالیت‌های قرآنی آن‌ها را از گزند توطئه‌های خصمانه دشمن در امان نگه می‌دارد.

ارسال دیدگاه